Skip to main content

STAV MD s.r.o.

Čistenie fasád

Čistenie fasád odstraňovaním nánosov na fasáde bytových domov

Vykonávame čistenie a ochranu fasád od prachu, rias, špiny, atmosférických nečistôt, sadzí, smogu, plesne, graffiti. Usadzovaním nečistôt na fasáde sa vytvára prostredie vhodné pre riasy, machy, huby, plesne, ktoré narušujú povrch fasády a skracujú jej životnosť. Pri pravidelnom čistení fasády predĺžite jej životnosť a navyše bude vyzerať stále ako nová. Bez investícií do fasádnych omietok a farieb.

Výhody čistenie fasády

  • Predĺženie životnosti fasády
  • Zabránenie tvorbe rias, machov, plesní
  • Lepšie izolačné vlastnosti fasády – suchý, čistý povrch lepšie izoluje
  • Obnovenie farby a čistoty fasády
  • Odstránenie toxických sporov s plesňou

Čistíme fasády

umývanie fasád z týchto materiálov – fasádny náter, prefarbená omietka, brizolit, kameň, tehly, betón, plech, drevo, plast.

Druhy umývanie fasád

Umývanie od prachu, špiny, smogu.

Na fasádu aplikujeme čistiaci prostriedok, ktorý rozpustí a uvoľní nečistoty. Potom fasádu umyjeme tlakovou vodou. Používame teleskopické tyče, ktorými sa dostaneme až do výšky 9m bez nutnosti použitia plošiny alebo lešenia. To uľahčuje manipuláciu okolo domu a znižuje cenu čistenie.

Odstránenie rias a plesní zo zateplených fasád.

U zateplených fasád sa na severných stranách domov vyskytujú často riasa alebo pleseň. Tá znižuje životnosť fasády, esteticky hyzdí dom a je zdravotne škodlivá. Čistenie fasády od rias a plesní sa skladá z troch krokov. V prvom kroku nástrekom vyhladíme nárasty rias a plesní. Prostriedok sa dostane do materiálu fasády, zahubí aj zárodky a spory. Nasledujúci deň odumreté riasy a plesne umyjeme tlakovou vodou. Tretí krok je nástrek impregnácia, ktorá chráni fasádu proti opätovnému nárastu rias a plesní. Obsahuje striebro a látky, ktoré postupne uvoľňujú ozón hubiace zárodky rias a plesní.

Nano impregnácia fasády.

Jedná sa o ochranu vyčistené alebo nové fasády. Zabraňuje zažranej špiny do fasády, chráni fasádu. Druh impregnácie závisí od toho, či sa jedná o minerálne fasádu, alebo prírodný kameň, a pod.

Neváhajte a kontaktujte nás.